, , , ,
Od 1998 roku sprzedajemy, montujemy i serwisujemy okna i drzwi oraz dbamy o satysfakcję klientów. Co zyskasz współpracując z nami?
  • Oferujemy wyroby wysokiej jakości, po konkurencyjnych cenach i najkrótszymi w Polsce terminami realizacji. Jak to możliwe? Jesteśmy wiodącym partnerem handlowym największego w Polsce producenta stolarki PVC firmy DRUTEX S.A. Z czołowymi producentami drzwi takimi jak GERDA i PORTA łączą nas wieloletnie kontakty handlowe.
  • Stawiamy na indywidualne podejście. Dobieramy rozwiązania do Twoich potrzeb, celów i zasobów portfela.
  • Dbamy o wygodę i oszczędzamy Twój czas. Działamy kompleksowo. Zajmujemy się profesjonalnym montażem i oferujemy dodatkowe produkty służące poprawie bezpieczeństwa oraz wyglądu okien.
  • Długoletnie doświadczenie, rzetelność, terminowość. Te trzy filary naszej firmy sprawiają, że klienci chętnie do nas wracają.
„Fenster – kilkunastoletnie doświadczenie, nowoczesne podejście.”
Ważne informacje
Kraków, dnia 15 lipca 2019 r.
FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA FENSTER
ul. Mogilska 123 lok. 69A, 31-571 Kraków
Nowe Technologie Budowlane FENSTER sp. z o. o.
ul. Mogilska 123 lok. 69A, 31-571 Kraków

dot.: okuć rozwierno-uchylnych MULTI użytych do produkcji okien firmy Drutex S.A.
data produkcji: od 18.10.2018 r. do 30.05.2019 r.

Pismo informacyjne


Szanowni Państwo,


w ostatnim czasie otrzymaliśmy pisemną informację od producenta okien – firmy Drutex S.A. – o możliwych wadach fabrycznych okuć obwiedniowych w zakupionych przez Państwa okien wyprodukowanych w okresie od dnia 18.10.2018 r. do 30.05.2018 r., mogących powodować niebezpieczeństwo w zakresie ich użytkowania.

Jak wynika z przekazanych nam informacji, przyczyną występującego ryzyka są wady fabryczne okuć rozwierno-uchylnych MULTI użytych przy produkcji okien, które to elementy dostarczone zostały od podmiotu zewnętrznego, tj. ich bezpośredniego producenta – firmy Mayer & CO Beschlage GmbH (MACO).

Zgodnie z treścią przekazanego nam komunikatu producenta, w toku bieżących kontroli jakości produktów stwierdzono, iż w przypadku okuć rozwierno-uchylnych z datą pakowania od 01.10.2018 r. do 31.03.2019 r. mogło dojść do odchyleń tolerancji wykonania elementów składowych niektórych artykułów względem ich rysunków konstrukcyjnych.

W wyniku splotu kilku niekorzystnych czynników działających na te elementy nie można wykluczyć, że w przypadku ww. dostarczonych nożyc po około 400 uchyleniach możliwe jest rozłączenie się nożycy i zawiasu co w najgorszym przypadku może doprowadzić do wypadnięcia skrzydła okiennego z ramy.

Jako dystrybutor okien produkcji Drutex S.A. wyrażamy ubolewanie nad zaistniałymi niedogodnościami po Państwa stronie, niemniej jednak mimo zaistniałych okoliczności zapewniamy, iż nasza firma współpracuje wyłącznie z podmiotami renomowanej klasy, dającymi gwarancję najwyżej jakości obsługi.

Zgodnie z uzyskaną od firmy Drutex S.A. informacją bezpośredni producent wadliwych elementów – firma Mayer & CO Beschlage GmbH (MACO) – zapewni wszystkim klientom bezkosztowe prace serwisowe w zakresie usunięcia przedmiotowych usterek.

Firma Mayer & CO Beschlage GmbH (MACO) jako profesjonalny producent i dostawca okuć okiennych i drzwiowych, działający na rynku od ponad 70-ciu lat daje gwarancję najwyższej jakości obsługi klienta, dlatego też wszelkie prace naprawcze zostaną przeprowadzone z najwyższą starannością, niezwłocznie po zgromadzeniu wszelkich danych odbiorców wadliwej serii produktów.

Wobec zaistniałych okoliczności w trosce o naszych Klientów oraz dbałość o jakość dostarczanych przez nas produktów nasza firma przekaże bezpośredniemu producentowi okuć obwiedniowych (firmie Mayer & CO Beschlage GmbH) Państwa dane kontaktowe. Ich niezwłoczne przekazanie pozwoli na sprawne wdrożenie procesu naprawczego zaistniałych wad.

Jednocześnie mając na uwadze obowiązujące normy prawne w zakresie ochrony danych osobowych informuję, iż w/w dane zostaną udostępnione firmie Mayer & CO Beschlage GmbH w oparciu o art. 6 ust 1 lit f Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), tj. w oparciu o przesłankę prawnie uzasadnionego Państwa interesu, jak tez interesu naszej firmy, polegającego na możliwości przeprowadzenia szybkiej akcji serwisowej wadliwych okuć okiennych. Ponad to informuję, iż przedmiotowe dane osobowe zostaną usunięte po zakończeniu prac serwisowych.